uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 
31 października '09 na Cmentarzu Rakowickim
obejrzyj galerięW dniu 31 października ułani Szwadronu Niepołomice, jak co roku, spotkali się z członkami Koła Pułkowego 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego na Cmentarzu Rakowickim, aby dać dowody pamięci o tych, dzięki którym mogą dziś nosić barwy starego złota.
Zawsze jest to spotkanie bardzo refleksyjne, a zarazem lekcja historii pułku. Prawdziwą skarbnicą wiedzy o oficerach i ułanach 8 Pułku jest Pani Jadwiga Dębińska. To dzięki niej poznajemy losy rtm. Szawłowskiego, Tetmajera, Ungeheuera i wielu innych. Dzień poprzedzający uroczystości Wszystkich Świętych jest dniem, kiedy wielu krakowian odwiedza groby swoich bliskich. Obecność ułanów w mundurach jest dla nich jeszcze jednym z dowodów siły i nieśmiertelności tradycji kawaleryjskiej. Naszym obowiązkiem jest stawić się w przyszłym roku na warcie przed pomnikiem ułanów 8 Pułku upamiętniającym tragiczne wydarzenie w 1923 roku i pomnikiem rokitniańskim. W tym roku wspólnie z nami byli ułani ze Szwadronu Toporzysko w barwach 3 Pułku Strzelców Konnych z Toporzyska i tu znowu okazało się jak wiele nas łączy, a przede wszystkim są to te same kryteria i wartości którymi się kierujemy. Człowiek żyje tak długo, jak długo żyje pamięć o nim. Barwy, które nosimy, będą żyły tak długo jak długo istnieć będzie świadomość ich pochodzenia.

Jan Znamiec
[«] powrót [»] zobacz galerię zdjęć
 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Gdzie koń chudy, ułan tłusty,
to jest pułk dwudziesty szósty.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,