|
|
|
|
|
|
|
|
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2015! W tym roku z mapą Polski z 1927 r. |
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną Gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej:
NUMEROWANY! Limitowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2015!
VI Edycja. Kontynuacja serii!
Niniejszym przedstawiamy Państwu 13. stronicowe, VI, super oryginalne wydanie Kalendarza Ułańskiego o ściśle limitowanym nakładzie.
RZECZ KOMPLETNIE NIEZWYKŁA!!!
Każdy egzemplarz kalendarza jest numerowany, czyli każdy jest jeden jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny!
PONADTO!!! Mapa Polski z 1927 r.!!!
Prawdziwa Gratka dla Kolekcjonerów!
Prezentujemy w tym wydaniu kilkanaście wspaniałych zdjęć historycznych przedstawiających temat polskiej Kawalerii.
Zdjęcia współistnieją z treściami, które pozwalają odkrywać niezwykłe wydarzenia lub wręcz w nich niemalże uczestniczyć - czytając fragmenty osobistych wspomnień.
Wszystko to razem ujęto w optymalny formacie: A3 (297x420 mm).
Dołączone do kalendarza Kalendarium Ułańskie, pozwoli Państwu - jak zawsze - pamiętać o najważniejszych:
- wydarzeniach,
- bitwach,
- szarżach
- i datach w historii Polskiej Jazdy, jak: święta Pułków Kawalerii, czy Dywizjonów.
PO RAZ PIERWSZY w naszym Kalendarzu Ułańskim ujęte zostały WSZYSTKIE święta NMP - od ponad 400 już lat Królowej Polski.
Ponadto znajdą Państwo tu także tradycyjny, czytelny kalendarz imienin na każdy dzień, a także fazy księżyca i inne..
Wszystko to we wspaniałym połączeniu, powodującym niesamowite przeniesienie w czasie – by umożliwić Państwu udział w Żywej lekcji historii.
Serdecznie Zapraszamy!
Ten oto Kalendarz proponujemy Państwu w bardzo atrakcyjnej cenie 35 zł.
Nakład kalendarza jest ściśle ograniczony!
Zakupu można dokonać poprzez formularz zamówień na stronie:
http://kalendarz.ulani.pl
gdzie znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zamówienia lub wysyłając e-mail na adres: kalendarz2015@ulani.pl
Słowo od Wydawcy:
Szanowni Państwo, na początek krótkie wyjaśnienie powiązania Matki Bożej z Kalendarzem Ułańskim.
Maryja od samych początków naszej państwowości była czczona jako Królowa polskich serc i polskiej ziemi. Grzegorz z Sambora już w XIV wieku nazywał Maryję: „Królową Polski i Polaków”. Na pancerzach dawnej husarii lśniły Jej ryngrafy. Miasta na bramach umieszczały wizerunki Maryi jako najbezpieczniejszy puklerz i obronę, jak to jeszcze dzisiaj można oglądać w Krakowie, w Barbakanie, i w Ostrej Bramie, we Wilnie.
W 1635 r. kanclerz wielki litewski Albrecht Stanisław Radziwiłł z Nieświeża ogłosił światu objawienia, które otrzymał jezuita włoski o. Juliusz Mancinelli. 14 sierpnia 1608 r., w wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, ukazała się o. Juliuszowi Maryja z Dzieciątkiem Jezus. U jej stóp klęczał św. Stanisław Kostka. O. Juliusz pragnął pozdrowić Ją takim tytułem, jakim jeszcze nikt Jej nie uczcił. Wtedy Maryja powiedziała: "Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie".
Oficjalnie władzę nad Polską Matce Bożej przekazał, w dniu 1 kwietnia 1656 roku, w Katedrze Lwowskiej, król polski Jan Kazimierz. Uczynił to przed obrazem Matki Bożej Łaskawej, obierając Ją Królową państwa polskiego.
W dziejach naszego narodu kult i uwielbienie Matki Bożej wiąże się ściśle z postawą prawdziwie rycerską. Pod Grunwaldem rycerze szli w bój z pieśnią Bogurodzica. Stefan Czarniecki przed każdą bitwą odmawiał "Zdrowaś Maryja", w kościele zaś, który zbudował w rodzinnej Czarńcy umieścił napis: „Na cześć Najświętszej Maryi Panny Stefan Czarniecki, żołnierz i sługa Jego Królewskiej Mości...”. Hetman Stanisław Żółkiewski natomiast kazał się pochować z pierścieniem na palcu, na którym był napis: "Mancipium Mariae" (własność Maryi).
Pod Wiedniem polskie wojsko wyruszało do ataku z okrzykiem: "Maryja!" Na tę pamiątkę papież bł. Innocenty XI ustanowił święto Imienia Maryi (obchodzone do dziś 12 września w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej). Cudowną obronę Warszawy przed bolszewikami przypisano Matce Bożej.
Nuncjusz apostolski Pignatelli, późniejszy papież Innocenty XII, powiedział do hetmana Stanisława Jabłonowskiego: „Szczęśliwe narody, które mają taką historię, jak Polska, szczęśliwszego od was nie widzę państwa, gdyż wam jedynym zechciała być Królową Maryja, a to jest zaszczyt nad zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście to tylko zrozumieli sami”.
Kłaniam się Państwu, życząc Błogosławionego i Dobrego Roku, Mariusz Górniak, Wydawnictwo Fine. |
[«] powrót |
|
|
|
|
|
|
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
,
|