uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

SMUTNA ROCZNICA

Data: 2007-05-12

Miejsce: Niepołomice, Krzeszowice

Uczestnicy:
Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego w składzie:
- ułani:
Jan Znamiec – dowódca
Andrzej Kita
Ksiądz kapelan mjr Tomasz Robaczyński
Stanisław Misztal
Krzysztof Fularski
Rafał Kowalski
Grzegorz Wojtaczka
Bartosz Litwiński
Piotr Staniszewski
Zdzisław Krzyżostaniak
Paweł Bosch
Jan Słowik
Marek Kutzner

- członkowie cywilni
Marzena Antończyk
Agnieszka Sowińska
Alicja Kolar
Mariusz Górniak
Wojciech Staniszewski
Andrzej Doliński
Igor Cieśla

Przebieg wydarze:

Dzień pamięci zbliżającej się rocznicy tragicznej śmierci Andrzeja Leśniaka 14 maja 2006 r.

Zbiórka w Klubie oficerskim w Niepołomicach o 7:30. Kilka ustaleń, chwila przygotowań. O godzinie 8:00 msza św. w intencji śp. Andrzeja. Msza została odprawiona przez księdza kapelana mjr Tomasza Robaczyńskiego w kościele parafialnym w Niepołomicach. Po mszy załadunek koni i wyjazd do Krzeszowic. Na miejscu przygotowania do wymarszu pododdziału konnego. Przejazd „ostatnią drogą” naszego kolegi Andrzeja. Galopem do miejsca tragicznego wypadku ku wielkim zdziwieniu już oczekującej rodziny i bliskich. Lęk przełamany. To nie było nic strasznego… więc pytanie: dlaczego… ?!

Pozostaje już tylko nasza pamięć o Andrzeju i oby trwała jak postawiony przez nas kamień pamiątkowy z wyrytymi słowami: „ W TYM MIEJSCU 14. V 2006 r. ZGINĄŁ TRAGICZNIE ROTMISTRZ ANDRZEJ LEŚNIAK”.

Nastąpiło uroczyste złożenie wieńca i kwiatów, zapalenie zniczy, przemówienie. Dowódca Jan Znamiec powiedział „…Jadąc do tego miejsca, ostatnia Twoją drogą Andrzeju, nie byliśmy smutni, nie milczeliśmy. Towarzyszył nam śpiew i radość, którą zawsze wnosiłeś w nasze szeregi. Wiemy, że i dziś byłeś z nami!…”

Po słowach wysłuchanych w zadumie, zanuciliśmy wszyscy kilka wersów z końcowym „ śpij kolego w ciemnym grobie”.

Po oddaniu honoru przejazdem w szyku po jednemu, padła komenda z koni. Każdy mógł podejść i się pomodlić.

Na zakończenie odmaszerowaliśmy w szyku prowadzonym przez córeczkę Andrzeja - Anię jadącą na Koniu Dowódcy, który szedł przy jej boku.

Po załadunku koni ok. godz. 14 wyruszyliśmy do Ryczowa.

Przygotował: Bartosz Litwiński

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
DAK
Z dumy rośnie moje serce,
bo przoduje w woltyżerce.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,