uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

WIZYTA W DWORKU GEN. PIASECKIEGO W RYCZOWIE

Data: 2007-05-12

Miejsce: Ryczów

Uczestnicy:
Szwadron Niepołomice w barwach 8 Pułku Ułanów księcia Józefa Poniatowskiego w składzie:
- ułani:
Jan Znamiec – dowódca
Andrzej Kita
Stanisław Misztal
Krzysztof Fularski
Rafał Kowalski
Grzegorz Wojtaczka
Bartosz Litwiński
Piotr Staniszewski
Jan Słowik
Marek Kutzner
Paweł Żmudzki

- członkowie cywilni
Marzena Antończyk
Agnieszka Sowińska
Alicja Kolar
Barbara Żmudzka
Wojciech Staniszewski
Andrzej Doliński

Przebieg wydarze:

Po chwilach zadumy nad kamieniem pamiątkowym postawionym w miejscu tragicznej śmierci Andrzeja Leśniaka a następnym załadunkiem koni, kolumną samochodów wyruszyliśmy do Ryczowa.

Była to wizyta gościnna u Pani Zofii Piaseckiej, córki generała Zygmunta Piaseckiego (1891-1954).

Na dziedziniec wjechaliśmy konno w mocno padającym deszczu. Przywitały nas gromkie oklaski mieszkańców bliskiej okolicy oczekujących na przyjazd kawalerii, po czym zostaliśmy zaproszeni przez P. Zofię w gościnę. Następnie uroczyście złożyliśmy kwiaty pod tablicą pamięci gen Piaseckiego oddając należne honory.

Po komendzie z koni, oblegani przez przybyłe dzieci i ku wielkiej ich radości woziliśmy je na końskich grzbietach. Po chwilach dziecięcych radości, konie odprowadziliśmy na przygotowane stanowiska pomiędzy pięknymi drzewami parku otaczającego dwór. Jedząc siano i pod czujną opieką zawsze choć jednego ułana mogły wreszcie chwile odpocząć.

W tym czasie rozpoczęły się pokazy w dworku zorganizowane przez dzieci z miejscowej szkoły, które m.in. zatańczyły do dźwięków Menueta. Po tym wystąpieniu mogliśmy obejrzeć kawaleryjską galerie zdjęć historycznych oraz współczesnych zdobiących pięknie ściany jednego z pomieszczeń dworu.

Zaproszeni zostaliśmy na poczęstunek, ku uciesze wygłodniałych ułanów, z których każdy z pewnością już dawno zapomniał o porannym śniadaniu. Przy wspólnym posiłku mieliśmy okazję by porozmawiać z Dziedziczką dworu, innymi gośćmi oraz kolegami.

Około godziny 18 niestety nastał czas by wyruszyć w drogę powrotną do Niepołomic.

Przygotował: Bartosz Litwiński

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Strzelców Konnych
Zbiorowisko chłopców dwornych,
to jest siódmy strzelców konnych.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,