uani, konie, Ksiz Jzef Poniatowski - RegulaminKontaktStrona gwna
 
 
 

OBCHODY DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Data: 2005-11-01

Miejsce: Kraków

Uczestnicy:
jak niżej

Przebieg wydarze:

Dzień 1 listopada w Polskiej tradycji narodowej to szczególne święto, kiedy myślami wracamy do tych, z którymi nie będzie nam już dane spotkać się za naszego życia. Jedni wspominają rodziców, którzy dali nam życie, wychowanie i wykształcenie, ale niestety już nie żyją. Inni wracają myślami do tych, co zbyt szybko lub tragicznie od nas odeszli, swoich przyjaciół, kolegów i znajomych. Są też i tacy, oby ich było jak najwięcej, którzy w tym dniu zadumy i refleksji nad przemijaniem pamiętają o tych, co oddali życie za Ojczyznę po to, abyśmy my mogli cieszyć się i żyć w wolnej, demokratycznej i suwerennej Polsce.

Jak co roku, właśnie w tym dniu na Cmentarzu Rakowickim punktualnie w południe przy pomniku Poległych Ułanów w szarży Pod Rokitną, została wystawiona przez ułanów III Rzeczpospolitej ze Szwadronu Niepołomice warta honorowa. Nie zabrakło również w tym dniu i miejscu członków Koła Pułkowego 8 PU Księcia Poniatowskiego z Panem Prezesem Kazimierzem Tratkiewiczem na czele. Inskrypcja wyryta na tym pomniku brzmi:

"Przechodniu powiedz Ojczyźnie, iż wierni jej prawom tu spoczywamy"

Oby nigdy w przyszłości nie zabrakło ludzi, którzy będą gotowi oddać życie dla umiłowanej Ojczyzny i tych, którzy będą sławić ich czyny.

Franciszek Paweł Żmudzki

[«] powrt

 

 
 Szukaj:
» Nowości w ułani.pl
Numerowany! Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!
Z myślą o pamięci, tradycji i kulturze Polskiej Kawalerii, tradycyjnie już, przygotowaliśmy na nadchodzący rok rewelacyjną gratkę dla pasjonatów historii i tematu Kawalerii Polskiej: NUMEROWANY! Limitowany Kalendarz Ułański Anno Domini 2019!

[»]
Zaproszenie na wystawę kawaleryjską
Serdecznie zapraszamy na wystawę pt.: Święto Wojska Polskiego w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

[»]
Święto Pułkowe 8 Pułku Ułanów A.D. 2018
Od święta pułkowego minął już tydzień, ostrogi przestały brzęczeć, szablina dynda sobie na ścianie, mucha w grochy dusi inaczej niż żabot, bambosze koją ?objechane kostki?, a zamiast ?POCZTY SZTANDAROWE! - TRÓJKAMI W PRAWO! - MARSZ!? po ?polipie ucha? pełznie ?egzystencjalna refleksja nad bytem ludzkim...?. No i jeszcze ten jazz...

[»]
» Żurawiejki w ułani.pl
Pułk Ułanów
Piją z beczki - nie pijani,
to bydgoscy są ułani.

[»]
 

Tablice Reklamowe, Sklep Internetowy, Tanie rozmowy telefoniczne, Agencja Fine, Staropolska, Projekty Domów Drewnianych, Projekty Domów Drewnianych, Noclegi Gorce, Abikon, antyramka, antyramki, display, ekspozery, ekspozycja, ekspozytor, ekspozytory, gablota, gablota informacyjna, gablota ogłoszeniowa, gabloty, gabloty informacyjne, gabloty ogłoszeniowe, indoor, outdoor, owz, plexi, P.O.S., potykacz, potykacze, ramka, Ramki Aluminiowe, Stojaki na foldery, Ramki Plastikowe, Stojaki z plexi, Ramki Reklamowe, Stojaki Plakatowe, Potykacze, stojaki, tablice, ramki, akcesoria reklamowe, Stojaki i tablice przymykowe, Tablice przymykowe OWZ, Stojaki Typu A Potykacze, ¦ciana prezentacyjna, Stojaki plakatowe, Stojaki plakatowe niskie, Stojaczki plakatowe, Stojaki plakatowe Wysokie, Stojaki na plakat i foldery Niskie, Stojaki na plakat i foldery Wysokie, Ramki reklamowe, Ramki sprężynkowe, Ramki aluminiowe, Ramki plastikowe, Stojaki i wieszaki na foldery, Wieszaki na foldery, Stojaki na foldery Niskie, Stojaki na foldery Wysokie, Wyroby z PCV i plexi, Stojaki i tabliczki z plexi, Kieszenie plakatowe z PCV bezbarwnego, Akcesoria reklamowe, Informacja przydrzwiowa,